//////

Archive for Wrzesień 2014

Przyszłościowy kierunek studiów

Wielu z nas po maturze zastanawia się co chce robić w życiu. Niektóre osoby myślą już o tym zanim pójdą jeszcze do szkoły średniej. Dlaczego? Bo przecież w życiu coś trzeba robić, żeby przeżyć. Wiele osób myśli kategoriami, co robić, że dużo się nie napracować, a żeby dużo zarobić. Inni twierdzą, że lepiej skupić się na studiach, które zapewnią dostatnią przyszłość po ich skończeniu. Takim kierunkiem jest budownictwo. Fakt, trzeba się przez całe pięć lat nauki napracować i nie trzeba ukrywać, że potem człowiek nadal musi się dokształcać. Jednak praca w budownictwie zawsze będzie. Fakt, są trudniejsze okresy, kiedy pracy jest mniej, jednak potem wracają dobre czasy, gdzie można zarobić krocie. Budownictwo jest naprawdę ciężkim, ale opłacalnym kierunkiem studiów. Zawsze znajdzie się pracę – jeżeli nie na budowie, to w biurach projektowych, gdzie tworzy się projekty domów, dróg czy mostów. Bo nie tylko domy się buduje. Po czymś również musimy jeździć, dlatego jednym z kategorii budownictwa jest budowanie dróg czy mostów.

Domy z drewna

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nie do pomyślenia było, aby w naszym kraju budowano domy z drewna. Owszem, budowano altany na ogródkach rodzinnych, czy jakieś szopki, w których przechowywano narzędzia. Jednak domy mieszkalne budowano jedynie z pustaków czy cegły. W dzisiejszym stuleciu coraz większą furorę robią domy budowane z drewna, tzw. domy kanadyjskie. Tworzone są one na podobieństwo tych, które buduje się w Ameryce Północnej. Tam domy budowane są z płyt drewnianych, które potem są wykańczane tynkami i ociepleniami. Dziś w Polsce buduje się podobnie. Oczywiście, że wielu ludzi nie ufa takiemu budownictwu, bo dla nich liczy się jedynie budownictwo tradycyjne, czyli dom z cegły. Nie wiedzą oni jednak, że taki dom z drewna jest równie wytrzymały co dom wybudowany z cegły czy pustaka. Mało tego taki dom w zimie lepiej trzyma ciepło, natomiast latem daje ochłodę. Jest to bardzo fajna alternatywa dla domów z cegły, czy pustaka. Musimy pamiętać, że domy z pustaka chłoną wilgoć, czego nie robią domy z drewna.

Drewniane domy tańsze od tradycyjnych

Kiedy decydujemy się na budowę domu, zaczynamy się zastanawiać przede wszystkim nad projektem naszego gniazdka. Później przychodzi dylemat – z czego wybudować ten dom. Czy ma to być dom z cegły czy może z pustaka. A może dom wybudować z drewna? Wielu ludzi robi dziwne min y, kiedy ktoś mówi, że będzie budował drewniany dom. To budownictwo w naszym kraju nie jest jeszcze tak rozpowszechnione, jak na przykład w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. Tam na porządku dziennym jest budowanie konstrukcji drewnianych. W Polsce ludzie myślą, że taki dom nie będzie wytrzymały. Trzeba ich uświadamiać, że nie tylko będzie wytrzymały, a jeszcze na dodatek koszt budowy takiego domu jest o wiele niższy, aniżeli budowy tradycyjnego domu z cegły. Te pieniądze, które musielibyśmy wydać na wybudowanie muru z cegły możemy przy domu z drewna wydać na wykończenie wnętrz, czy kupno wymarzonych mebli do salonu czy kuchni. Tak więc drodzy Państwo, budujmy domy z drewna. Wytrzymują one w USA, wytrzymają zmiany pogody także w Polsce.