//////

Archive for Październik 2014

Wymiana okien – potrzebna czy nie

Kiedy budujemy dom, wstawiamy sobie do niego takie okna, jakie nam się podobają. Mogą to być okna plastikowe, drewniane, białe, brązowe, duże, małe, zwykłe, dachowe. Wstawiamy okna jakie tylko chcemy. Problem pojawia się, kiedy wprowadzamy się do mieszkania, które ktoś wcześniej zajmował. Jeżeli to mieszkanie czy też dom wykupujemy na własność nie mamy problemu, bowiem możemy sobie z nim zrobić co nam się podoba. Szczególnie kiedy jest to stare budownictwo, wówczas wymiana okien jest konieczna, bo jest bardziej niż pewne, że okna, które posiadamy w mieszkaniu czy też domu są stałe, a co za tym idzie są nieszczelne. Gorzej, jeżeli zajmujemy mieszkanie, które jedynie wynajmujemy. Wówczas możemy mieć problem z wymianą okien na takie, które sobie wymarzyliśmy. Z reguły właściciel się zgadza na wymianę, bo jemu jest to też na rękę, jednak problem możemy mieć z administracją bloku czy kamienicy, w której mieszkamy, bo to oni mogą nie wydać zgody. Jeżeli okna, które są wstawione są szczelne, a ich wymiana była tylko naszym widzi mi się, to jeszcze nie jest problem, gorzej, jeżeli okna są nieszczelne i odczuwamy to zimą.

Remont naszego gniazdka

Kiedy mieszamy w domu czy w mieszkaniu, w którymś momencie przychodzi moment, w którym musimy zrobić remont. Nieważne, czy jest to gruntowny remont, który pozwoli nam na powiększeni przestrzeni w mieszkaniu, czy jest to zwykłe odświeżenie ścian poprzez ich pomalowanie na nasz ulubiony kolor, czy położenie nowej tapety. Przed remontem należy się zastanowić czy damy obie radę sami ze wszystkimi czynnościami, czy też będziemy potrzebować fachowca. Jeżeli zdecydujemy się na fachowca, wówczas musimy podliczyć swój budżet. Malo tego, musimy jeszcze tego fachowca znaleźć. Pół biedy, jeżeli polecą nam kogoś dobrego znajomi. Jednak, jeżeli jesteśmy zdani sami na siebie, musimy uważać, bowiem w branży, jaką jest budownictwo, roi się od “fachowców”, którzy tak naprawdę nic nie umieją, a liczą sobie za pracę, jak za zboże. Najlepiej jest poszukać sprawdzonej osoby, żeby nie musieć dwa razy płacić. Bo czasami poprawka po partaczu może nas o wiele więcej kosztować, aniżeli cały remont wykonany rzetelnie przez osobę, która się na tym zna.

Dom naszych marzeń

Kto z nas nie marzył o domu, w którym będą biegały małe bose nóżki, a w święta będzie czuć zapach choinki i słychać roześmiane głosy rodziny. Z pewnością każdy. Mężczyźni mówią, że żeby ich synowie byli prawdziwymi głowami rodzin muszą wybudować dom, zasadzić drzewo i spłodzić syna. Dom, słowo, które kojarzy się każdemu z ciepłem rodzinnym. Jednak, żeby takie poczuć, należy go najpierw wybudować. Wiadomo, że jedna osoba nie jest w stanie tego zrobić, szczególnie, jeżeli na tym się nie zna. Do tego potrzebny jest cały sztab ludzi. Trzeba zacząć od projektu, który stworzą dla nas architekci, następnie należy znaleźć fachowców, którzy ten projekt dla nas wykonają. Budownictwo jest branżą, w której roi się od fachowców. Niestety musimy pamiętać, że nie każdy z fachowców jest dobry, dlatego też zanim kogoś zatrudnimy musimy dokładnie go sprawdzić. Dobrze, jeżeli mamy znajomych, którzy wcześniej budowali swój dom i mogą nam polecić dobrą ekipę. Jeżeli takich nie mamy musimy zdać się na opinię innych ludzi.