//////

Archive for Listopad 2014

Żeby spać spokojnie – uszczelnianie i renowacja kominów

Obecnie często słyszy się o zaczadzeniach w domach. Okazuje się, że każde takie zdarzenie wstrząsa społeczeństwem, jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, iż jest to wina nieszczelnego komina lub przewodów wentylacyjnych. Szczególnie jeżeli mieszkamy w bardzo starym domu, gdzie mieszkali nasi dziadkowie, rodzice, a teraz my, renowacja komina jest niezbędna. Niestety stare budownictwo niszczeje i jak każda rzecz, która poddaje się erozji musi być odnawiane. Nie chodzi tutaj tylko o ściany, ale przede wszystkim o komin, z którego wydobywa się dym podczas palenia w piecu. Dlatego, żeby uniknąć tragedii wystarczy przeprowadzić remont komina. Jednak wiele osób skutecznie unika kominiarza, a co za tym idzie kontroli stanu komina i ewentualnej jego naprawy. Jeśli zależy nam na dobrym kominie i pieniądzach, warto zwrócić uwagę na specjalną masę uszczelniającą SKD. Jest stosunkowo tania i pomocna, ponieważ przedłuży żywotność naszego komina nawet o kilka lat. Jest bardzo odporna na zmieniające się temperatury.

Uszczelnianie kominów ważnym elementem remontu

Uszczelnianie i renowacja komina są bardzo ważne. Należy to zrobić przed zimą, szczególnie jeżeli nasz dom, to stare budownictwo. Musimy to robić, żeby uniknąć tragedii, jaką jest zaczadzenie. Zanim zabierzemy się za uszczelnianie komina, musimy usunąć z niego odpadki, takie jak np. zaprawa czy kawałki cegieł. Następnie należy pozbyć się sadzy. Te działania wykonuje się ręcznie, za pomocą specjalnych szczotek. Natomiast sadzę należy wypalić. W następnej kolejności należy sprawdzić, jakie uszkodzenia ma komin. Odbywa się to za pomocą próbnika, ale najlepiej jest wpuścić do komina specjalną kamerę inspekcyjną, dzięki której zauważymy każde uszkodzenie komina. Następnie, po zweryfikowaniu uszkodzeń możemy przystąpić do uszczelniania komina. Nakładamy go przy pomocy specjalnych urządzeń, które powlekają uszkodzone powłoki komina. Pamiętajmy przy tym, że renowacji komina nie możemy dokonać sami, Powinniśmy zwrócić się specjalistów, bo tylko wtedy mamy pewność, że remont będzie przeprowadzony rzetelnie, i że będziemy mogli spokojnie spać w nocy.

Remont w domu

Remont jest potrzebny w każdym domu. Jeżeli jest to dopiero co wybudowany dom, wówczas remont można przeprowadzić w późniejszym czasie. Jeżeli jednak jest to stare budownictwo, a my zajmujemy mieszkanie po kimś, remont jest konieczny. Dlaczego? Z reguły wprowadzając się do wcześniej zajmowanego mieszkania mogą nie podobać się nam kolory ścian, układ pomieszczeń. Dlatego też każdy chce zrobić sobie mieszkanko, tak, żeby jemu się dobrze mieszkało. Mało tego, Stare budownictwo ma to do siebie, że ma dużo mankamentów – jakieś odpryski, pękające ściany, odpadająca farba czy jej brak na starych oknach. To wszystko trzeba naprawić, dlatego też ceny mieszkań w starych kamienicach są tak niskie. Właściciele nie zdają sobie sprawę z tego, że nikt nie da dużo pieniędzy za mieszkanie, które trzeba będzie wyremontować. Jeżeli wprowadzamy się do domu, to chociażby odświeżenie ścian wchodzi w grę. Bo nowe mieszkanie może nie wymagać remontu, ale milej się mieszka, jeżeli czujemy w swoim domu czystość i zapach świeżo położonej farby.