//////

Archive for Marzec 2015

Co pomoże nam w usunięciu niechcianych usterek domowego zacisza

Kiedy potrzebujemy pomocy dobrego fachowca, który usunie awarię, znalezienie go graniczy nieraz z cudem. Bo na dzisiejszym rynku jest bardzo dużo fachowców, jeżeli chodzi o budownictwo, remonty itp. Tylko musimy pamiętać, że osoby, które nazywają się fachowcami takimi nie są. Przyjdą, narobią bałaganu, za który trzeba będzie zapłacić, a usterki nie usuną. Jednakże nie musimy od razu wzywać fachowca, kiedy małą usterkę możemy naprawić sami. Większość osób boi się zabierać za naprawianie usterek w domu, ponieważ twierdzi, że jedyne, co potrafią zrobić, to wbić gwóźdź w ścianę, a i to nie zawsze im się udaje. Jeśli jednak dobierzemy sobie odpowiedniego „współpracownika”, wówczas bez problemu i wzywania fachowca poradzimy sobie z usterkami. Pomocny może okazać się Internet. W obecnych czasach znajdziemy tam nie tylko sposób naprawienia problemu, ale przede wszystkim opisane środki, jakich należy użyć, aby pozbyć się usterki. Wystarczy wybrać się potem do sklepu, odpowiednio zaopatrzyć i usuną usterkę.

Przeciekająca umywalka może być problemem

Często spotyka nas to, kiedy nasza umywalka lub prysznic są już wysłużone. Budownictwo bowiem niestety po kilkunastu latach używania ma prawo zacząć szwankować. Zwykle przeciekają na łączeniach, które dzięki klejowi – uszczelniaczowi bez problemu połączymy. Najlepsze są kleje z grupy Fix All, które potrafią bardzo mocno spajać i są uniwersalne, jeśli chodzi o ich zastosowanie, ponieważ ich skład oparty został na polimerach MS. Nie musimy się również bać, że klej ten nie zadziała w pomieszczeniu, gdzie mamy dużą wilgotność powietrza, ponieważ w skład tych klejów wchodzą substancje grzybobójcze. Nawet jeśli nie możemy przygotować podłoża, które mamy naprawić i nie mamy doświadczenia w tego typu pracach, i nieumyślnie naniesiemy za dużo kleju, to silna spoina i tak powstanie. Żeby rozpocząć pracę z klejem Fix All wystarczy przekręcić czerwoną dyszę o 90°, żeby potem nacisnąć na kabłąk i zaaplikować odpowiednią ilość kleju. Do uszczelniania miejsc trudno dostępnych najlepiej użyć wersji Fix All w wersji presspack.

Usterki, upiększanie mieszkań – czyli fajna zabawa

Usuwanie usterek wbrew pozorom nie jest takie trudne. Wiele osób twierdząc, że budownictwo nie jest dla nich, i że nie potrafią niczego naprawić, bo mają dwie lewe ręce, od razu do usterki wzywają fachowca. Nie zastanawiają się nad tym, jak coś naprawić i nie zdają sobie sprawy z tego, że o dobrego fachowca teraz trudno, a i naprawianie może być niezłą frajdą. Wystarczą tylko odpowiednie preparaty i trochę chęci, a nawet największy laik, który nie potrafi prosto wbić gwoździa w ścianę da sobie radę z naprawą i nie będzie musiał wzywać do drobnej usterki fachowca, któremu nie dość, że trzeba zapłacić niemałe pieniądze, to jeszcze nie zawsze okazuje się kompetentny. Trzeba tylko zorientować się co pomoże nam w drobnych pracach domowych. W tym akurat może pomóc nam Internet. To właśnie w nim znajdziemy nie tylko informacje o materiałach, które możemy wykorzystać, ale również sposoby, które pozwolą nam usunąć usterki. Wystarczy tylko trochę chęci i usterkę usuniemy sami, nie tracąc pieniędzy na fachowców.