//////

Archive for Kwiecień 2015

Nowe pomniki pamięci

Czy warto jest budować nowe pomniki, które wykorzystywane byłyby do zupełnie czegoś innego? Czy warto wydawać ogromne pieniądze tylko po to, aby młodzież robiła sobie z pomników pamięci place do zabaw czy rozrywki? I czy faktycznie budownictwo pomników jest czymś, co jest potrzebne miastom polskim? Odpowiedzi na te pytania są bardzo trudne, ponieważ stawianie nowych pomników jest kwestią bardzo sporną. Ale od początku. W miastach polskich jest bardzo dużo pomników, które upamiętniają na przykład poległych w walkach z drugiej wojny światowej czy na przykład pomnik Armii Poznań w tymże właśnie mieście. Jak się jednak okazuję, drugi przykład stanowi świetny argument dla ludzi, którzy uważają, że stawianie pomników jest bez sensu. Na tym pięknym bowiem miejscu pamięci młodzież urządziła sobie tor deskorolkowy. Nie ma się jednak czemu dziwić, pomnik Armii Poznań świetnie się do tego nadaje, a młodzież nie ma innej opcji, ponieważ miasto nie wybudowało do tej pory żadnego innego miejsca dla deskorolkowców, może mieć więc pretensje jedynie do siebie.

Znane budowle w Europie

Na świecie jest wiele pięknych miejsc, które warto zobaczyć chociaż raz w życiu. Nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości. Ludzie latają do Stanów Zjednoczonych, gdzie zachwycają się na przykład Statuą Wolności. Jednak nie muszą przemieszczać się aż tak daleko, aby obejrzeć budownictwo warte uwagi. W Europie również są takie przepiękne budynki, które zasługują na wielka uwagę. Po pierwsze, oczywiście takim krajem gdzie można się zachwycić starożytną architekturą jest Grecja. Nie ma wątpliwości, że Panteon musi zobaczyć każdy Europejczyk, chociaż raz w swoim życiu. Kolejny kierunek to Włochy, gdzie Koloseum zachwyca nawet tych ludzi, którzy są najbardziej wybredni i którzy zazwyczaj krytykują wszystko to, co zobaczą. Mniej słynnym miejscem gdzie Piza w Hiszpanii, gdzie znajduje się tak zwana Krzywa Wierzą. Być może nie jest ona przepięknym budynkiem architektonicznym, jednak ma swoją historię i tajemnicę, i dlatego też warto ją zobaczyć na żywo. Jak widać, w Europie jest również wiele ciekawych miejsc, które warto zwiedzić.

Miasta w Polsce

Państwo Polskie znane jest turystom przede wszystkim z tego, że ma ono dostęp do Morza Bałtyckiego, które jest przecież przepiękne i warte zobaczenia chociaż raz w życiu, oraz prześlicznych gór, które zachwycają swoim urokiem i zakochują w sobie turystów. Jednak w Polsce można zobaczyć nie tylko miejsca znane i te, które oferują kontakt z naturą. Jak się okazuję, będąc w Polsce warto odwiedzić też miasta, ponieważ one skrywają na swoim terenie też wiele tajemnic i miejsc, które warte są zobaczenia. A więc po pierwsze, w Poznaniu czyli stolicy Wielkopolski warto wybrać się na stary rynek, gdzie budownictwo kamieniczek sięga czasów renesansu. O godzinie dwunastej w południe, codziennie z ratusza poznańskiego wychodzą dwa koziołki, które trykają się swoimi rogami. Kraków jest historycznym miastem, ponieważ była to dawna stolica kraju. W Krakowie można oglądać również zabytkowe kamienice ale też Zamek na Wawelu, gdzie pochowani są królowie Polscy. Warszawa warta jest zwiedzenia chociażby ze względu na swoją kolumnę Zygmunta.