//////

Archive for Lipiec 2015

Stare czy nowe

Tak jak w temacie, w tym miejscu warto zastanowić się nad tym, jaki typ mieszkania wybrać. Decyzja ta jest bowiem bardzo ważna, szczególnie dla osób, które nie mają zbyt dużych środków finansowych i które szukają mieszkania, w którym będą mogły spędzić długie lata swojego życia. A więc po pierwsze, warto pamiętać o tym, że mieszkanie powinno być dostosowane do indywidualnie do potrzeb każdej rodziny. Jeśli rodzina ta ma dzieci i potrzebuje spokoju i ciszy w spokojnej okolicy, powinna ona wybrać mieszkanie nowe, najlepiej gdzieś poza miastem. Jednak jeśli mieszkania szuka człowiek z pasją, który od lat interesował się architekturą, nie będzie dla niego lepszego wyboru niż stara kamienica w mieście. Pomyślmy, budownictwo stare ma przecież swoją dusze. Nie ma nic piękniejszego, niż posiadanie mieszkania, którego historia trwa dłużej niż życie właściciela. Oczywiście taka możliwość nie wszystkim przypadłaby do gustu, jednak pasjonatom na pewno, ponieważ zazwyczaj jest to ich całe życie, a takie mieszkanie to prawdziwa frajda.

Ochrona środowiska a budynki

W dzisiejszych czasach bardzo popularne stały się hasła, które mówią o ochronie środowiska i ogólnie o ekologii. Warto więc w tym miejscu zastanowić się, jak przekłada się to na budownictwo, które przecież powstaje aktualnie w bardzo szybkim tempie, i jak można faktycznie, realnie chronić przyrodę, która w dzisiejszych czasach jest bardzo ważna. A więc wiadomo jest, że nowe osiedla będą powstawać i nie ma się tutaj nad czym zastanawiać. Ludzie na świecie przecież się rozmnażają, i potrzebne są im miejsca do tego, aby gdzieś mieszkać. Jednak w każdej sytuacji warto dbać też o rośliny. Oczywiście podczas budowy nowego osiedla zieleń jest usuwana, ponieważ przeszkadzałaby ona w wybudowaniu nowych bloków. Jednak już po wybudowaniu całego osiedla warto zasadzić tam na nowym osiedlu nowe drzewa czy krzaki, aby nie tylko dekorowały one osiedle ale też aby były kontynuacją ekologicznych osiedli w Polsce. Tylko w taki sposób można mieć pewność, że zrobiło się wszystko, aby pomóc zniszczone już przecież naturze się odbudować.

Nowe osiedla a zieleń

Tak jak w temacie, warto zastanowić się w tym miejscu nad sprawą, która w ostatnich latach na świecie stała się bardzo istotna, a która jeszcze w Polsce nie ma tylu zwolenników, co na przykład w Wielkiej Brytanii, Francji czy na przykład u naszych zachodnich sąsiadów – Niemców. A więc chodzi oczywiście o budownictwo, które powstaje mówiąc kolokwialnie jak grzyby po deszczu, a które mimo wszystko nie jest tak dobrym rozwiązaniem we wszystkich dziedzinach życia. Oczywiście, nowe bloki i osiedla są budowane, ponieważ ludzie potrzebują nowych mieszkań. Jednak dla otaczającej ludzi przyrody jest to prawdziwa degradacja, i można powiedzieć nawet, że człowiek budując swój nowy, wymarzony bardzo często dom, niszczy przyrodę i to, czym są na przykład lasy dla zwierząt czy roślin. Bo przecież wycinając lasy niszczy się domy zwierząt tam mieszkających. A więc można uznać, że jest to paradoks, ponieważ budujemy nasze mieszkania, a nie myślimy o tym, że niszczymy domy innych stworzeń. Czy na pewno tak to miało wyglądać?