//////

Archive for Sierpień 2015

Nowe i przestronne mieszkania

Mieszkania nowoczesne i na tak zwanych nowoczesnych osiedlach tworzą się bardzo szybko. Wiele rzeczy społeczeństw polskie może zarzucić władzom polskim, jednak na pewno nie można im zarzucić tego, że nie zrealizowały polityki mieszkaniowej. O dziwo jest to jedna z niewielu spraw, które udało się zrealizować. Nowoczesne osiedla wyrastają dosłownie jak grzyby po deszczu, i dlatego też coraz więcej młodych rodzin może się do nich wprowadzać. Nie ma już problemu z tym, że budownictwo było za drogie, ponieważ istnieją też nowe programy rządowe, które pomagają w zdobyciu pieniędzy na nowe mieszkania młodym ludziom. A nowe mieszkania warto jest kupić, ponieważ są one przede wszystkim przestronne. Nie ma już obaw o to, że nie będzie gdzie pomieścić swoich rzeczy tak jak to miało miejsce kilkanaście lat wcześniej, w blokach z tak zwanej wielkiej płyty. Nowoczesne mieszkania są też bardzo praktyczne, i często mają one sporo pokoi, gdzie swój kąt może znaleźć każdy członek rodziny, nawet tej najbardziej licznej.

Reklamy na kamienicach

Tak jak w tytule, w tym miejscu warto zastanowić się nad jedną, ale bardzo kontrowersyjną sprawą, mianowicie umieszczaniem reklam na zabytkowych kamienicach. Budownictwo, które znajduje się na terenie Państwa Polskiego jest bardzo zabytkowe. W miastach takich jak Poznań, Kraków, Wrocław czy Warszawa znajdują się budynki, które swoją architekturą mają zachwycić przyjezdnego turystę z zagranicy. Jednak niestety, w dzisiejszych czasach istnieje bardzo poważny problem z umieszczaniem wielkich, kolorowych reklam na zabytkowych kamienicach. Oczywiście zarządca budynku pobiera określone opłaty za to, iż mógł on wynająć miejsce na kamienicy, jednak czy faktycznie gra jest warta świeczki? Oczywiście że nie! Warto pomyśleć nad tym, kiedy założy się kolejną reklamę, która będzie zasłaniała przepiękną architekturę. Przecież każdy turysta, która wybiera się do Polski, liczy oczywiście na to, że będzie mógł zobaczyć nie tylko góry czy morze, a również zabytkowe kamienice z czasów renesansu czy baroku! Nie warto zasłaniać ich jakimiś tandetnymi reklamami.

Co warto zobaczyć

Wielkimi krokami zbliżają się wyczekiwane wakacje. Wielu Polaków za cel swojej podróży w ten piękny czas wybrało za granicę. Niestety, z bólem serca należy przyznać, że ludzie w dzisiejszych czasach nie doceniają tego, co mają tak naprawdę na wyciągnięcie ręki. Zastanówmy się przez chwilę. Po co wydawać ogromne sumy pieniędzy w celu wyjechania do Egiptu czy Grecji, skoro kraj jakim jest Polska ma do zaoferowania naprawdę mnóstwo pięknych miejsc, atrakcji i zabytków do obejrzenia. Po pierwsze, budownictwo w kraju warte jest tego, aby każdy Polak chociaż raz je zobaczył i się nim zachwycił. Miastami, które mają takie piękne budowle są Kraków, czyli dawna stolica Polski, Warszawa, Poznań, Wrocław czy Gdańsk. Dodatkowo, w Polsce jest przecież zimne chociaż przepiękne morze oraz góry! Czego chcieć więcej? Czy naprawdę warto wyjeżdżać za granicę, skoro wszystko ma się na miejscu? Czy warto wydawać duże pieniądze, skoro kraj jakim jest Polska może pokazać o wiele więcej? Oczywiście, że nie!