//////

Archive for Listopad 2015

Garaż, jako miejsce na narzędzia

Budownictwo to nie tylko budowa domów, ale także innych pomieszczeń o charakterze stałym, takich jak garaże. Mają one swoje zastosowanie, jako miejsce przechowywania samochodów i maszyn rolniczych oraz innych urządzeń, takich jak kosiarki do trawy, czy ciągniki. Garaże, to także doskonałe miejsca na przechowywanie różnych rzeczy. Można je wykorzystać jako składziki do narzędzi, a także jako swoiste warsztaty samochodowe, pozwalające na wykonywanie drobnych napraw. Te oddzielne pomieszczenia doskonale nadają się na magazyny, bo można w nich przecież ustawić regały, a nawet zawiesić potrzebne półki. W garażu śmiało można urządzić sobie domową spiżarnię, pod warunkiem, ze nie będzie się tam przechowywać żadnych substancji chemicznych takich jak paliwa, do samochodów, gdyż są one trujące i mogłyby skazić przechowywaną tam żywność. Także w tym ostatnim przypadku można zdecydować się wyłącznie na jedno lub pokrewne wykorzystanie garażu. W pomieszczeniu przeznaczonym wstępnie na garaż można także otworzyć sklep lub małą hurtownię, jeśli warunki na to pozwalają.

Kuchnia, królestwo pani domu

Kuchnia w domu, to takie miejsce gdzie kobiety spędzają mnóstwo czasu na przygotowaniu posiłków dla całej rodziny. Rozwiązania technologiczne, jakie są stosowane przez budownictwo mają na celu dostosowanie jej do warunków mieszkaniowych. Chodzi o to by jak najbardziej optymalnie wykorzystywać posiadaną powierzchnię użytkową. Bywa, że sama kuchnia jest tak duża, że zmieści się w niej dość duży stół z krzesłami dla całej rodziny oraz gości. Jeśli rodzina jest jednak dość duża, wówczas może się okazać, że usytuowanie jadalni trzeba przenieść do sąsiedniego pomieszczenia, tak aby podawanie posiłków nie sprawiało najmniejszych trudności. W kuchni zazwyczaj przebywają i pracują kobiety, chociaż także niektórzy mężczyźni potrafią doskonale gotować, zwłaszcza kiedy sami mieszkają lub nie ma w ich domu gospodyni. Niektórzy z nich to nawet świetni i wykwalifikowani kucharze, potrafiący zaskoczyć nie jednym wykwintnym daniem. Jeśli jednak chodzi o dane statystyczne to kuchnia w domu stanowi królestwo pani domu. W nich zajmują się panie gotowaniem, a także spędzają czas na tak zwanych plotkach.

Przytulny kącik na kawę

Kwadrans na dobrą kawę, któż z nas nie lubi czasem urządzić sobie takiej małej przerwy. Przytulny kącik na kawę powinien znajdować się w przyjemnym i jasnym miejscu. Potrzebny będzie mały stolik, choćby taki na którym zmieszczą się dwie filiżanki z kawą oraz małe co nieco, czyli słodki deser. Kawa najlepiej smakuje w dobrym towarzystwie, ale samemu także można ją pić jeśli zajdzie taka potrzeba lub nagle najdzie nas smak na kawę. W pochmurne, jak dzisiaj dni mała czarna, kawa poprawia samopoczucie oraz zwiększa ciśnienie, poprawiając tym samym krążenie i zmniejszając uczucie senności. Planując budowę domu, czy jakąkolwiek inną inwestycję, z która wiąże się budownictwo, warto zaparzyć sobie kawę i dobrze się nad wszystkimi elementami zastanowić. Miło jest przeglądać foldery reklamowe, popijając przy tym swoją ulubioną kawę. A kiedy jest dość zimno, taką dużą filiżanką kawy można się doskonale rozgrzać, dodając do nie szczyptę cynamonu oraz na przykład rumu. Kawa z dodatkami smakowymi oraz kawałeczkiem dobrego i słodkiego ciasta smakuje wyśmienicie i dodaje energii do działania.