//////

Archive for Listopad 2015

Wszystkie ciuchy w jednym pomieszczeniu, czyli garderoba

Każda prawie pani domu skupia swoją uwagę na ciuchach, zarówno swoich, jak też całej rodziny. Codzienne pranie i prasowanie nie należą do łatwych zadań i wymagają sporo czasu na wykonanie. Rozstawienie całej masy potrzebnych do tego celu przedmiotów zajmuje sporo miejsca i tworzy nie jako mały bałagan. Marzeniem zatem każdej pani domu jest oddzielne pomieszczenie na wszystkie ciuchy, tak zwana garderoba. Budownictwo przewiduje rozwiązania także i w tym zakresie. Zastosowanie wieszaków do marynarek, a także szaf i szafeczek na ręczniki i pościele oraz przede wszystkim miejsce na deskę do prasowania, żelazko i potrzebne im akcesoria. W garderobie wszystko jest dobrze poukładane i ma swoje miejsce. Pozwala to nie tylko na zachowanie stosownego porządku, ale także na znacznie łatwiejsze znalezienie wszystkich potrzebnych do wyjścia rzeczy, począwszy od samego ubrania, a skończywszy na dodatkach, które także mają swoje poszczególne miejsca. Dobrym rozwiązaniem na segregacje dodatków jest ustawienie komody z kilkoma szufladami, a w każdej z nich można umieścić coś zupełnie innego.

Garaż, jako miejsce na narzędzia

Budownictwo to nie tylko budowa domów, ale także innych pomieszczeń o charakterze stałym, takich jak garaże. Mają one swoje zastosowanie, jako miejsce przechowywania samochodów i maszyn rolniczych oraz innych urządzeń, takich jak kosiarki do trawy, czy ciągniki. Garaże, to także doskonałe miejsca na przechowywanie różnych rzeczy. Można je wykorzystać jako składziki do narzędzi, a także jako swoiste warsztaty samochodowe, pozwalające na wykonywanie drobnych napraw. Te oddzielne pomieszczenia doskonale nadają się na magazyny, bo można w nich przecież ustawić regały, a nawet zawiesić potrzebne półki. W garażu śmiało można urządzić sobie domową spiżarnię, pod warunkiem, ze nie będzie się tam przechowywać żadnych substancji chemicznych takich jak paliwa, do samochodów, gdyż są one trujące i mogłyby skazić przechowywaną tam żywność. Także w tym ostatnim przypadku można zdecydować się wyłącznie na jedno lub pokrewne wykorzystanie garażu. W pomieszczeniu przeznaczonym wstępnie na garaż można także otworzyć sklep lub małą hurtownię, jeśli warunki na to pozwalają.

Kuchnia, królestwo pani domu

Kuchnia w domu, to takie miejsce gdzie kobiety spędzają mnóstwo czasu na przygotowaniu posiłków dla całej rodziny. Rozwiązania technologiczne, jakie są stosowane przez budownictwo mają na celu dostosowanie jej do warunków mieszkaniowych. Chodzi o to by jak najbardziej optymalnie wykorzystywać posiadaną powierzchnię użytkową. Bywa, że sama kuchnia jest tak duża, że zmieści się w niej dość duży stół z krzesłami dla całej rodziny oraz gości. Jeśli rodzina jest jednak dość duża, wówczas może się okazać, że usytuowanie jadalni trzeba przenieść do sąsiedniego pomieszczenia, tak aby podawanie posiłków nie sprawiało najmniejszych trudności. W kuchni zazwyczaj przebywają i pracują kobiety, chociaż także niektórzy mężczyźni potrafią doskonale gotować, zwłaszcza kiedy sami mieszkają lub nie ma w ich domu gospodyni. Niektórzy z nich to nawet świetni i wykwalifikowani kucharze, potrafiący zaskoczyć nie jednym wykwintnym daniem. Jeśli jednak chodzi o dane statystyczne to kuchnia w domu stanowi królestwo pani domu. W nich zajmują się panie gotowaniem, a także spędzają czas na tak zwanych plotkach.