//////

Archive for Grudzień 2015

Telewizor we wszystkich pomieszczeniach

Telewizor, to tak zwana dziesiąta muza. Daje możliwości edukacyjne i pozwala na miłe spędzenie wolnego czasu w czasie kiedy nie ma konieczności pracy, a jest możliwość wypoczynku. Zbyt długie spędzanie czasu przed telewizorem nie jest jednak zbyt zdrowe i sprzyja tyciu. Kiedy siedzimy zbyt długi i do tego jeszcze podjadamy wysokokaloryczne smakołyki, tkanka tłuszczowa zaczyna się odkładać, a metabolizm znacznie się pogarsza. Wzrost wagi zatem murowany. Nowoczesne budownictwo zapewnia nam wysokiej jakości pomieszczenia w domkach jednorodzinnych oraz przede wszystkim posiadanie ich więcej niż jednego. Technika elektroniczna pozwala na znajdowanie coraz to nowych rozwiązań, ot choćby produkowanie wodoodpornych telewizorów z przeznaczeniem do kuchni, czy łazienki. Zastosowanie wodoodpornych elementów i obudowy ma na celu zapobiegać przenikaniu wilgoci do wewnątrz, co mogłoby w efekcie uszkodzić obwody elektroniczne i doprowadzić do ich uszkodzenia, a nawet spanienia się całego układu. Wodoodporne telewizory są przeznaczone do takich pomieszczeń jak łazienka, gdzie można spędzać miło czas w wannie oraz do kuchni, gdzie para wodna mogłaby zaszkodzić zwykłym odbiornikom.

Miejsce na domową siłownię

Siłownia w domu, to marzenie każdego mężczyzny i nie jednego chłopaka. Jeśli znajdą się w niej także damskie urządzenia, może się okazać cenna także dla kobiet i dziewczyn. Mężczyźni zazwyczaj skupiają swoją uwagę na tkance mięśniowej oraz rzeźbieniu sylwetki, a także na ćwiczeniu muskulatury poprzez podnoszenie ciężarka. Kobiety stawiają bardziej na rowerki pozwalające na zrzucenie zbędnych kilogramów i także na poprawę wyglądu całej sylwetki. Budownictwo daje spore możliwości adaptacyjne, każdego pomieszczenia przeznaczonego na siłownię w domu. Zazwyczaj są to pomieszczenia położone w piwnicy lub na strychu. Można tam nie tylko ustawić potrzebne do ćwiczeń urządzenia, ale także zamontować specjalne uchwyty pozwalające na podciąganie się do góry. Mają one specjalne atesty i pozwalają na utrzymanie określonej wagi, tak aby cała konstrukcja nie spadła, bo mogłoby to grozić wypadkiem. Korzystanie z nowoczesnych urządzeń w domu, nie tylko zapewnia komfortowe warunki do ćwiczeń, ale także obniża koszty. Są jednak także wady takiego rozwiązania, samemu jest znacznie trudniej zmobilizować się do ćwiczeń.

Wszystkie ciuchy w jednym pomieszczeniu, czyli garderoba

Każda prawie pani domu skupia swoją uwagę na ciuchach, zarówno swoich, jak też całej rodziny. Codzienne pranie i prasowanie nie należą do łatwych zadań i wymagają sporo czasu na wykonanie. Rozstawienie całej masy potrzebnych do tego celu przedmiotów zajmuje sporo miejsca i tworzy nie jako mały bałagan. Marzeniem zatem każdej pani domu jest oddzielne pomieszczenie na wszystkie ciuchy, tak zwana garderoba. Budownictwo przewiduje rozwiązania także i w tym zakresie. Zastosowanie wieszaków do marynarek, a także szaf i szafeczek na ręczniki i pościele oraz przede wszystkim miejsce na deskę do prasowania, żelazko i potrzebne im akcesoria. W garderobie wszystko jest dobrze poukładane i ma swoje miejsce. Pozwala to nie tylko na zachowanie stosownego porządku, ale także na znacznie łatwiejsze znalezienie wszystkich potrzebnych do wyjścia rzeczy, począwszy od samego ubrania, a skończywszy na dodatkach, które także mają swoje poszczególne miejsca. Dobrym rozwiązaniem na segregacje dodatków jest ustawienie komody z kilkoma szufladami, a w każdej z nich można umieścić coś zupełnie innego.