//////

Archive for Styczeń 2016

Ozdabianie domu, nie jedno ma imię

Aby czuć się dobrze w swoim miejscu zamieszkania nie tylko chcemy mieć porządek i ładny zapach, ale także co jakiś czas ozdabiamy swoje domostwo, a to przez kwiaty zielone, a to przez rozmaite poprawki ścian. Budownictwo oferuje ozdobne tynki i bardzo ładne tapety wodoodporne, mające na celu nie tylko ładny wygląd, ale także powiększenie optyczne wnętrza. Współczesna technika komputerowa może przenieść na tapetę każdy obraz, nawet najbardziej zaawansowany. Można nawet pokusić się o samodzielne wykonanie jakiegoś wyjątkowego widoku. Być może da się to zrobić na wycieczce, albo w czasie wypadu w jakieś ładne miejsce. Ozdabianie domu można wykonać samemu, ale także zlecić to profesjonalnym dekoratorom. Oni wówczas sami dobierają wszystkie pasujące dodatki i tworzą niejako kompozycję, aby całość do siebie pasowała. Nie tylko ozdobne kwiaty, czy wazony, ale całe ściany wykonane z ozdobnego kamienia mają tu ogromne znaczenie. Jasne kolory wyglądają wyjątkowo ładnie i sprawiają, że w pomieszczeniu pojawia się więcej światła.

Sposoby na ładną podłogę

Budownictwo ma w swojej ofercie mnóstwo pomysłów na podłogę. Zarówno wykonanie jej z kamienia lakierowanego, czy szlifowanego ma nie tylko znaczenie estetyczne, ale także sprawia, że staje się ona odporna na ścieranie oraz niszczenie. Na to ostatnie narażona jest szczególnie wylewka znajdująca się pod samą warstwą kamienia. Ładna podłoga jest także przyjazna dla stóp, zatem musi na niej znajdować się także jakiś ciepły dywan, albo wykładzina i dywan razem, jedno na drugie. Drewniane panele do ozdobienia posadzki można już znaleźć w różnych kolorystycznie wzorach. Bukowe, nieco bardziej szaro-brązowe, sosnowe w jasnych barwach, tego cudownego drewna, czy nawet nieco bardziej trwałe z twardego drewna wiśniowego. Do produkcji paneli drewnianych używa się właśnie najtwardszych gatunków drzew, aby ich ścieralność była na najwyższym poziomie, a wyłożona nimi podłoga mogła przetrwać nie jedną imprezę z szampanem i potańcówką. Specjalna powłoka lakieru ma dodać charakteru elegancji wnętrzu, a także uczynić podłogę jeszcze bardziej trwałą i możliwą do łatwego czyszczenia.

Co wybrać dywany, czy wykładziny?

Doskonałej jakości dywany, wykonane bardzo często z miękkiego włosia mają na celu ochronę stóp przez zmarznięciem, a także zabezpieczenie podłóg przed nadmiernym ścieraniem się. Wykładziny natomiast są zazwyczaj wykonane z miękkiego i równie przyjaznego filcu, który zapobiega odczuciom zimna, stąpającym po podłodze mieszkańcom. Budownictwo zajmuje się znajdowaniem rozwiązań nie tylko na samo odczuwanie komfortu, ale także na zapewnienie rodzinie optymalnych zastosowań. I tak można już montować w posadzce ogrzewanie, co nie tylko pozwala na ogrzewanie znacznej powierzchni mieszkaniowej w dość krótkim czasie, ale także pozwala zapobiegać utracie zimna, poprzez trwające ciągle nagrzewanie się paneli grzewczych. Ma to także inną, bardzo ważną zaletę, nie ma konieczności montowania kaloryferów pod oknami, a cała instalacja nie jest widoczna. Co więcej, dlatego że znajduje się ona pod posadzką nie jest także narażona na awarie, albo przynajmniej w o wiele mniejszym stopniu, niż znajdujące się na powierzchni rury, czy grzejniki.