//////

Archive for Marzec 2016

Zagospodarowanie pomieszczeń w piwnicy

Pomieszczenia w piwnicy można zagospodarować w różny sposób. Nadają się one na spiżarnie, gdyż jest tam dość chłodno, a także na stworzenie domowej pralni, czy zawieszenia linek do suszenia bielizny. Nowoczesne budownictwo uwzględnia budynki podpiwniczone, zatem zawierające wiele pomieszczeń, gdyż znajdują się one pod każdym przewidzianym w projekcie pomieszczeniem. Przeważnie są dość podobnie rozmieszczone. Mają one na celu zmniejszenie przenikania zimna i wilgoci do samej powierzchni mieszkaniowej. Chodzi o to, aby stanowiły one pewną barierę, będącą jednocześnie izolacją. Ponieważ mają pewną wysokość, to ich przestrzeń osłania przed przenikaniem zimna bezpośrednio w podłoże, po którym stąpają mieszkańcy. Taka izolacja przez zastosowanie podpiwniczenia jest o wiele bardziej solidna niż same podłogi z wylewkami oraz panelami podłogowymi i dywanami, czy wykładzinami. Pomieszczenia znajdujące się na najniższym poziomie można wykorzystać na stworzenie pewnych, bardzo ułatwiających życie i użytkowych komórek.

Dobudówka nie jedno ma zastosowanie

Dobudówki są stosowane w celu powiększenia budynku lub dodatkowego jego docieplenia. Zbudowanie sobie tak zwanej werandy, tuż przed drzwiami wejściowymi, to daje nie tylko dodatkowe pomieszczenie, ale zazwyczaj drzwi są wówczas usytuowane z innej strony, tak aby nie było przewiewu na wprost. Nie dość, że ciepła mniej wówczas z domu ucieka, to także mniej wiatru wchodzi do pomieszczeń, gdy jest zbyt zimno. Budownictwo przewiduje także dobudówki, jako dodatkowe garaże, na kolejny samochód lub warsztat, albo na pomieszczenie gospodarcze, w którym swoje miejsce znajdą narzędzie przeznaczone do prac w ogrodzie. Dobudówka może stanowić oddzielnie, dodatkowe pomieszczenia, a także tylko część ochronną. Można z niej zrobić szklarnię i tak zwaną oranżerię, a także wiatę osłaniającą, jak w przypadku opisywanej już tu werandy. Na postawienie każdego rodzaju nowego pomieszczenia wymagana jest tak zwana zgoda budowlana, a także zmiany, które nanoszone są w projekcie budynku. Takie dorysowanie kilku kresek na projekcie także kosztuje, jednak jest to konieczne dla zachowania aktualności danych

Balkon fajne miejsce w domu

Budownictwo ma na uwadze, także budowanie otwartych powierzchni, takich jak balkony i tarasy. Taki balkon znajduje się przeważnie na pewniej wysokości i ma specjalne barierki zabezpieczające osoby znajdujące się na nim przed wypadnięciem, czy jakimś innym, podobnym wypadkiem. Trzeba przyznać, ze balkon to bardzo fajne miejsce w domu, w którym można sobie posiedzieć w słoneczne dni. I tak bez konieczności wychodzenia z domu można zażywać kąpieli słonecznych, wdychać świeże powietrze oraz cieszyć się widokami przechodzących ludzi, czy w przypadku jeśli domek z balkonem jest na wsi, widokiem natury i zwierząt. Na balkonie można sobie urządzić grilla oraz rozstawić leżak, aby wygodnie się na nim rozsiąść. Stolik do kawy, choćby najmniejszy także może się przydać i wskazane są podnóżki dla każdego, kto ma zamiar się tam relaksować. Niektóre leżaki mają funkcję rozkładania się i pozwalają na jeszcze znaczniejszy komfort użytkowania. Podobnie ustawienie leżanki lub huśtawki może dostarczyć niecodziennego relaksu i przynieść ukojenie, które jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowanie i przynosi dalszą ochotę do działania.

Kącik do pracy w domu

Praca w domu ma swoje wady i zalety. Jedną z zalet jest niewątpliwie to, że nie ma konieczności wychodzenia codziennie rano do pracy, dojeżdżania do niej oraz marznięcia na przystankach autobusowych, czy stania w korkach. Budownictwo ma szeroką ofertę dla osób zainteresowanych stworzeniem swojego miejsca do pracy w domu. Kącik do pracy powinien znajdować się w miejscu dość słonecznym i przyjaznym. Tam gdzie można się skupić, ale także ma się możliwość obserwowania, co się wokół dzieje pracuje się najwygodniej i nie tracąc kontaktu z rzeczywistością. Jeśli półki zostaną dobrze rozmieszczone wówczas wszystkie potrzebne i podręczne rzeczy mają swoje miejsce i zawsze znajdują się pod ręką. Małe półki i półeczki są dobre i sprawiają, ze znacznie łatwiej jest utrzymać porządek. To co akurat jest potrzebne zależy od charakteru pracy. Wiadomo, że w każdym zawodzie potrzebne są inne rzeczy. I tak osoby pracujące na komputerze mogą potrzebować na przykład chusteczek do ekranu, a malarz sztalug oraz dobrze poukładanych farb.